Saīsināts LU Konfūcija Institūta 2013.g. vasaras ķīniešu valodas nodarbību studentu uzņemšanas noteikumu apraksts

download “Registration Form of 2013 Summer Courses of Confucius Institute at University of Latvia”

1. Kursa apraksts
Latvijas Universitātes Konfūcija Institūts ir dibināts 2011.g. 4.novembrī, un LR ir vienīgā Ķīnas Tautas Republikas pilnvarotā ķīniešu valodas apmācību un kultūras pētniecības iestāde. Lai apmierinātu Latvijas ķīniešu valodas interesentu pieprasījumu, Konfūcija Institūts organizē īstermiņa vasaras ķīniešu valodas studijas divām grupām, „skolēnu grupai” un „pieaugušo grupai”. Sarunvalodas dialogu apguve un „Interesantās Ķīnas kultūras” kurss stiprinās studentu ķīniešu valodas dzirdes uztveres un komunikācijas prasmes.

2. Mācību laiks

1) Vispārējs plāns
Apmācības notiks laikā no 2013.g. 8.jūlija – 2013.g. 16.augustam, kopumā 6 nedēļas
„Skolēnu grupas ķīniešu valodas kurss”- pirmdienās un trešdienās
„Studentu un pieaugušo grupas ķīniešu valodas kurss”- otrdienās un ceturtdienās,
„Interesantās ķīniešu kultūras kurss” – piektdienās
2) Nodarbību laiki
Skolēnu 1.grupa (no 8-13 gadiem): 10:00—11:30
Skolēnu 2.grupa (no 14-17 gadiem): 14:00—15:30
Studentu un pieaugušo grupa (no 18 gadiem) 18:00—19:30

3. Kursu saturs

1) Skolēnu 1.grupa (no 8-13 gadiem)

Izmantojamā mācību literatūra: „Jautrā ķīniešu valoda”
Ķīniešu valodas nodarbību saturs: ķīniešu valodas fonētiskais zilbju alfabēts piņjiņ (pinyin), sasveicināšanās, stādīšanās priekšā, ģimenes locekļi, draugi un darbs, vaļasprieki, ķermenis un veselība, apģērbs un krāsas, iepirkšanās, kā prasīt ceļu, transporta izmantošana, ceļojumi, dzimšanas dienas svinēšana un citas 12 galvenās tēmas.
„Interesantās Ķīnas kultūras” nodarbību saturs: kaligrāfija, grimēšanās Pekinas operas uzvedumam, dziesmas ķīniešu valodā, ķīniešu filmu skatīšanās, ķīniešu volāna spēlēšana, aplikācijas.

2) Skolēnu 2.grupa (no 14-17 gadiem)

Izmantojamā mācību literatūra: „Vienkāršā ķīniešu valoda”
Ķīniešu valodas nodarbību saturs: ķīniešu valodas fonētiskais zilbju alfabēts piņjiņ (pinyin), hieroglifu rakstīšana, stādīšanās priekšā, ģimenes locekļi, darbs un dzīve, draugi un vaļasprieki, ķermenis un veselība, iepirkšanās, telefona saruna, restorānā, kā prasīt ceļu, transporta izmantošana, ceļojumi, dzimšanas dienas svinēšana un citas 12 galvenās tēmas.
„Interesantās Ķīnas kultūras” nodarbību saturs: kaligrāfija, grimēšanās Pekinas operas uzvedumam, dziesmas ķīniešu valodā, ķīniešu filmu skatīšanās, galda teniss, ķīniešu volāna spēlēšana.

3) Studentu un pieaugušo grupa (no 18 gadiem)

Izmantojamā mācību literatūra: „Ķīniešu sarunvaloda”, „Ķīniešu valodas audio materiāli” (iesācēju līmenis).
Ķīniešu valodas nodarbību saturs: saskarsme un komunikācija, laiks un laika apstākļi, dzīvesvieta, ēdieni un dzērieni, iepirkšanās, kā prasīt ceļu, ārsta apmeklējums, dzīvokļa īrēšana, transports, sakari, mācības un dzīve, veselība un atpūta, ceļojumi, vides aizsardzība un citas 12 galvenās tēmas.
„Interesantās Ķīnas kultūras” nodarbību saturs: kaligrāfija, dziesmas ķīniešu valodā, ķīniešu filmu skatīšanās, galda teniss, taidzjicjuaņ (taijiquan) un Ķīnas tēja.

4. Pieteikšanās laiks
Reģistrācija ir jāveic no 17.jūnija līdz 7.jūlijam. Līdz 20.jūnijam interesenti var reģistrēties LU Konfūcija Institūta birojā (Raiņa bulv.19, 208.telpa), no 20.jūnija līdz 7.jūlijam – iesniedzot visus nepieciešamos dokumentus elektroniski. Bērniem un LU studentiem kursi ir bez maksas. Pēc samaksas veikšanas un kvīts nogādāšanas Konfūcija Institūta birojā, dalībnieks saņems Kursu klausītāja biļeti.
5. Pieteikšanās kandidāti
Skolēnu 1.grupa (no 8-13 gadiem ) veseli Latvijas ķīniešu valodas interesenti
Skolēnu 2.grupa (no 14-17 gadiem ) veseli Latvijas ķīniešu valodas interesenti
Studentu un pieaugušo grupa (no 18 gadiem) veseli Latvijas ķīniešu valodas interesenti
6. Pieteikšanās dokumenti
„Latvijas Universitātes Konfūcija Institūta 2013. gada īso vasaras kursu pieteikšanās anketa” (lai ielādētu, spiest šeit)
ID kartes vai pases kopija
2 pases izmēra fotogrāfijas
7. Mācību maksa
Skolēniem un Latvijas Universitātes studentiem tiek piedāvāti bezmaksas vasaras kursi.
Mācību maksa par visu vasaras kursu kopā ir 72 Ls. Pēc visu reģistrācijai nepieciešamo materiālu iesniegšanas, lūdzam pārskaitīt ķīniešu valodas vasaras kursu mācību maksu uz sekojošo bankas kontu:
Latvijas Universitāte
Raiņa bulv.19, Rīga LV-1586
(PVN Reģ.Nr.LV 90000076669)
IBAN LV33TREL9150101000000
Valsts kase
kods TRELLV22
Jānorāda, ka iemaksa veikta par LU Konfūcija Institūta ķīniešu valodas vasaras kursiem
Pēc naudas pārskaitīšanas kvīts jānogādā LU Konfūcija Institūta birojā un jāsaņem Kursu klausītāja biļete. Pēc naudas pārskaitīšanas kursu maksa vairs netiek atmaksāta.
8. Sertifikāts par kursa noklausīšanos
Klausītāji, kuri saskaņā ar noteikumiem būs noklausījušies visu kursu, saņems Latvijas Universitātes Konfūcija Institūta sertifikātu, kurā norādīts nodarbību stundu skaits, un labākie klausītāji tiks rekomendēti LU Konfūcija Institūta 2013./2014.mācību gada ķīniešu valodas studijām.
9. Kontakti
Kontaktpersona: Marija Jurso (LU Konfūcija Institūta sekretāre)
Adrese: Raiņa bulv.19, 208.telpa
Telefons: +371 67034366