Sākas Latvijas vēstures un kultūras apmācības kurss!

2022. gada 26. novembrī Konfūcija institūta sekretāre Anastasija Galkina un vietējā skolotāja Madara Smalka piedāvāja apmācību kursu par Latvijas vēsturi un kultūru. Apmācībās piedalījās Konfūcija institūta Latvijā ķīniešu direktors Shang Quanyu, sabiedriskā skolotāja Bai Bingju un 12 brīvprātīgie skolotāji.
Anastasija Galkina vispirms iepazīstināja ar latviešu tautu, Latvijā ir latviešu, krievu, ukraiņu un tā tālāk. To vidū vislielākais skaits ir ukraiņu etniskajai grupai. Pēc tam Anastasija Galkina dalījās ar Latvijas tautas tradicionālajiem tērpiem, sakot, ka vietējie iedzīvotāji tos valkās nozīmīgos svētkos vai pasākumos;
Vēlāk Madara Smalka un Anastasija Galkina kopīgi dalījās Latvijas svētkos. Anastasija Galkina stāstīja, ka 11.18 pēc Gregora kalendāra katru gadu ir Nacionālās neatkarības diena (laiks, kad neatkarība tika pasludināta pirmo reizi), tie ir ļoti nozīmīgi svētki, un vietējie iedzīvotāji par darbu tajā dienā nerunā. Madara Smalka dalījās ar Ziemassvētkiem, Dziesmu un deju svētkiem, Lieldienām, Darba svētkiem, Neatkarības atjaunošanas svētkiem (neatkarības atjaunošanas laiku izsludināja pēc Padomju Savienības sairšanas 1990. gadā) u.c., kā arī teica, ka vietējie iedzīvotāji apmainīsies ar dāvanām 12.24. , un oficiāli svinēt svētkus 12.25. Dažādiem uzskatiem ir dažādi oficiālie svētku laiki. Dziesmu un deju svētki notiek reizi piecos gados, un 2023. gadā tie būs vienu nedēļu dziesmu un deju svētki.
Arī Anastasija Galkina un Madara Smalka dalījās ar latviešu uzvedības standartiem, norādot, ka ir nepieklājīgi tupēt uz zemes, nelietot alkoholu uz ceļa un atvērt dāvanas uzreiz pēc to saņemšanas. Un piebilda, ka, ja šķaudīsi, saki otrai pusei: novēlu veselību un citas svētības. Visbeidzot Anastasija Galkina minēja, ka Eiropas valstīs, izņemot īpašus pasākumus, nav atļauts fotografēt skolēnus, kas jaunāki par 18 gadiem, un ievietot tos internetā bez viņu vecāku un skolu piekrišanas.
Šajā brīdī apmācība ir veiksmīgi noslēgusies.

2022年11月26日,由孔院秘书高安娜和本土教师马笑笑开设一堂拉脱维亚历史与文化培训课。 拉脱维亚孔子学院中方院长尚劝余,公派教师白冰玉及12位志愿者教师参加培训。
高安娜首先介绍了拉脱维亚民族,拉脱维亚有拉族,俄族,乌克兰族等。 其中,乌克兰族人数最多。 随后,高安娜分享了拉脱维亚的民族传统服饰,表示当地人会在重要节日或活动时着装;
随后,马笑笑与高安娜共同分享了拉脱维亚节日。 高安娜讲到每年公历11.18是国家独立日(第一次宣布独立时间),是十分重要的节日,当地居民当天不谈论工作。 马笑笑分享了圣诞节,歌舞节,复活节,劳动节,独立恢复节日(1990年苏联解体后宣布恢复独立时间)等,并表示本地人会在12.24互送礼物,12.25正式过节,由于宗教信仰不同,正式过节时间有所不同。 歌舞节五年一次,在2023年将迎来为期一星期的歌舞节。
高安娜与马笑笑也共同分享了拉脱维亚行为标准,指出蹲在地上不礼貌,路上不喝酒,收到礼物马上打开等行为习惯。 并补充到如果打了喷嚏,便向对方说:祝你身体健康等祝福语。 最后,高安娜讲到,在欧洲国家,除特殊活动外,未经父母及学校同意,不允许给18岁以下的学生拍照并发布上传网络。
到此,本次培训课圆满结束。