Confucius Institute Day Celebration Program

2014.g.septembrī Konfūcija institūti var atskatīties uz savas darbības 10 gadiem.Kopsolī ar vairāk nekā 400 Konfūcija institūtiem un Konfūcija klasēm 120 pasaules valstīs LU Konfūcija institūts ar savu svētku programmu piedalīsies šajās globāla rakstura svinībās.

2014. gada Konfūcija institūtu 10 gadu jubilejas
svinību pasākumi

Laiks: no 2014.gada 15. septembrim līdz 22.Oktobris

1.Konfūcija institūtu 10 gadu jubilejai veltītā foto izstāde
Vieta: LU galvenā korpusa vestibils (Raiņa 19)

2.Kaligrāfijas konkursa izstāde
Vieta: LU galvenā korpusa vestibils(Raiņa 19)

3. Ķīnas filmu demostrācija
Vieta: Rīgas Kultūru vidusskolā (Ganību dambī 7)

2014.gada „Konfūcija institūtu” dienas pasākumi
Laiks:2014.gada 27.sept.(sestdiena) no plkst.14-00 līdz 18-00
Vieta: LU Konfūcija institūta mācību klases (Rūpniecības 10)

1.Ceremonijas atklāšana

2.Ķīniešu valodas nodarbību prezentēšana

3.Kaligrāfijas, aplikāciju un ķīniešu nacionālās glezniecības „guohua” konkurss.

4.Ķīniešu deju un tradicionālās ķīniešu vingrošanas demonstrējumi

5. Konfūcija institūtu dienas fotokonkurss

6.Goda viesu uzrunas un grupas foto

7.Ķīnas tradicionālo mākslu demostrējumi

8. Ķīniešu virtuve: Gatavot ķīniešu pelmeņus
Pekina Restorāns (Lāčplēša iela 13)

Īss ieskats „Konfūcija institūtu” vēsturē
Izmantojot Lielbritānijas, Francijas, Vācijas un Spānijas pieredzi nacionālo valodu popularizēšanā,-2004.g. Ķīna uzsāka ārvalstīs dibināt bezpeļņas sabiedriskas institūcijas ar mērķi popularizēt ķīniešu valodu un Ķīnas kultūru. Aptuveni 10 gadu laikā „Konfūcija institūtu” attīstība virzījusies ļoti strauji.2013.g. beigās pasaules 120 valstīs un reģionos tika nodibināti 440 „Konfūcija institūti” un 646 „Konfūcija klases”. „Konfūcija institūti” ir kļuvuši par kultūras apmaiņu platformu starp Ķīnu un citām valstīm, kā arī par tiltu , kas stiprina draudzību un sadarbību starp Ķīnu un pārējo pasauli un raksturīgi, ka šos institūtus pasaule uzņem ļoti pozitīvi.

Īss ieskats „LU Konfūcija institūtu” vēsturē
LU Konfūcija institūts tika nodibināts 2011.g.4.nov. un ir vienīgā Ķīnas Tautas Republikas pilnvarotā ķīniešu valodas un Ķīnas kultūras pētniecības institūcija Latvijā.Tā ir bezpeļņas izglītības organizācija , kuras dibināšanā dalību ņēmusi Latvijas Universitāte un Dienvidķīnas Pedagoģiskā Universitāte. Visi LU Konfūcija institūta ķīniešu valodas skolotāji nāk no Ķīnas.Labākie LU Konfūcija institūta studenti var tikt rekomendēti viena semestra, vai pilna mācību gada studijām Ķīnā.Bez tam,-Konfūcija institūts piedāvā konsultācijas un informāciju par izglītības, kultūras,ekonomikas un sociālajām problēmām , kā arī atbalsta Latyvijas sinoloģijas pētījumus.Interesanti atzīmēt, ka LU Konfūcija i stitūtas ir atvēris Konfūcija klasi Rīgas Kultūru vidusskolā, kā arī uzsācis ķīniešu valodas apmācības Daugavpils un Rēzeknes universitātēs un Rīgas 68.vidusskolā.

Contact Information
Address: Confucius Institute (No.208), Main building of University of Latvia, 19 Raina Blvd.,Riga, Latvia
Postcode: LV-1586
Tel: +371 67034366